AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Powrót

Podsumowanie akcji „1000 drzew na minutę”

Podsumowanie akcji „1000 drzew na minutę”

  Podsumowanie akcji „1000 drzew na minutę"

W kwietniu odbyła się ogólnokrajowa akcja edukacyjno-promocyjna pn. „1000 drzew na minutę" przygotowana i przeprowadzona przez PGL LP Lasy Państwowe (https://www.youtube.com/watch?v=hh0zZPDuC3U).

Przewodnia myśl akcji wzięła się z prostego przeliczenia. Leśnicy sadzą co roku około 500 mln drzew. Po podzieleniu tej liczby na 365 dni w roku, następnie na 24 godziny i w końcu na 60 minut, daje nam wynik 951 sztuk sadzonek na minutę.

Mimo kapryśnej wiosennej aury Nadleśnictwo Chrzanów zorganizowało wspólne sadzenie drzew z dziećmi i młodzieżą w trzech terminach:

01.04.2017 – sadzenie z członkami Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddział w Chrzanowie oraz członkami i sympatykami Szkolnych Kół Krajoznawczych Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddział w Chrzanowie z: Zespołu Szkół w Libiążu, Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi  w Chrzanowie, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Stanisława Staszica w Chrzanowie, Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Chrzanowie oraz Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Chrzanowie

(szczegółowa fotorelacja na stronie PTT: http://www.chrzanow.ptt.org.pl/)

21.04.2017 – sadzenie z członkami Młodzieżowej Grupy „DOM" w Kwaczale

24.04.2017 – sadzenie z uczniami Gimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Libiążu

Na wybranych powierzchniach leśnych przygotowanych do tegorocznego odnowienia uczestnicy akcji po krótkim wstępie teoretycznym posadzili sadzonki lipy drobnolistnej, buka zwyczajnego oraz sosny zwyczajnej.

Cieszymy się z zapału młodych ludzi oraz wykazanym zainteresowaniem kwestiami właściwego umieszczania sadzonek w glebie, doborem gatunków do siedliska i ich rozmieszczeniem na uprawach. Ponadto była to okazja do podkreślenia istoty sadzenia rodzimych gatunków drzew, uwzględniania w zakładanych uprawach gatunków biocenotycznych oraz jeśli warunki siedliskowe na to pozwalają – planowania drzewostanów wielogatunkowych z coraz większym udziałem gatunków liściastych.

 

Polecamy relację z sadzenia drzew na terenie naszego Nadleśnictwa Chrzanów przygotowaną przez Lokalną Telewizję Chrzanowską:

https://youtu.be/Iez81jfVL0s

 


Nadleśnictwa i inne