Wydawca treści Wydawca treści

Położenie

Nadleśnictwo Chrzanów jest jednym z 38 nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Powierzchnia zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa Chrzanów wynosi ok. 589 km2 i obejmuje:

1)      województwo małopolskie

a)      powiat chrzanowski

·         gmina Babice

·         gmina Chrzanów

·         gmina Libiąż

·         gmina Trzebinia

b)      powiat olkuski

·         gmina Bukowno

·         gmina Bolesław

c)       powiat oświęcimski

·         gmina Chełmek

2)      województwo śląskie

a)      powiat będziński

·         gmina Sławków

b)      miasto Jaworzno

c)       miasto Sosnowiec

d)      miasto Dąbrowa Górnicza

 

Według stanu na dzień 1 stycznia 2014 r. powierzchnia objęta planem urządzenia lasu wynosi 20210, 6361 ha z czego powierzchnia lasów wynosi 20034,5017 ha.

Szczegółowe dane zawarte są w części opisowej planu urządzenia lasu zwanej elaboratem oraz w programie ochrony przyrody, które dostępne są do pobrania  ze strony BIP Nadleśnictwa Chrzanów


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Akcja #sprzątamy

Akcja #sprzątamy

W dniu 20.09.2019 r. odbyła się ogólnopolska akcja społeczna sprzątania lasu, której inicjatorem był Prezydent Andrzej Duda, pod nazwą „sprzątaMY”. Nadleśnictwo Chrzanów zaprosiło do tej akcji szkoły znajdujące się w jego zasięgu terytorialnym. Na apel odpowiedziały 3 szkoły podstawowe: w Lgocie, Libiążu oraz Jaworznie.

W akcję sprzątania lasu zaangażowało się łącznie 169 uczniów wraz z opiekunami na terenie 3 leśnictw: Szczakowa, Chełmek i Dulowa. Wydarzenie koordynowało 4 pracowników Nadleśnictwa: Pamela Głownia- referent ds. pracowniczych i edukacyjnych, podleśniczowie:  Artur Dębski i Ryszard Rychter oraz stażystka-Weronika Uroda.

Na obszarze około 6 ha zebrano 9 m3 odpadów różnego rodzaju: począwszy od komunalnych, poprzez zużyty sprzęt elektroniczny, części samochodowe i opony, do odpadów remontowych i budowlanych.

Społeczne przedsięwzięcie pod nazwą „sprzątaMY” pozwoliło przybliżyć młodemu pokoleniu Polaków problem, jaki stanowią śmieci w lesie, ich skalę w odniesieniu do najbliższej okolicy oraz konsekwencje dla środowiska wynikające z powstawania dzikich wysypisk.