Asset Publisher Asset Publisher

Położenie

Nadleśnictwo Chrzanów jest jednym z 38 nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Powierzchnia zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa Chrzanów wynosi ok. 589 km2 i obejmuje:

1)      województwo małopolskie

a)      powiat chrzanowski

·         gmina Babice

·         gmina Chrzanów

·         gmina Libiąż

·         gmina Trzebinia

b)      powiat olkuski

·         gmina Bukowno

·         gmina Bolesław

c)       powiat oświęcimski

·         gmina Chełmek

2)      województwo śląskie

a)      powiat będziński

·         gmina Sławków

b)      miasto Jaworzno

c)       miasto Sosnowiec

d)      miasto Dąbrowa Górnicza

 

Według stanu na dzień 1 stycznia 2014 r. powierzchnia objęta planem urządzenia lasu wynosi 20210, 6361 ha z czego powierzchnia lasów wynosi 20034,5017 ha.

Szczegółowe dane zawarte są w części opisowej planu urządzenia lasu zwanej elaboratem oraz w programie ochrony przyrody, które dostępne są do pobrania  ze strony BIP Nadleśnictwa Chrzanów


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Choinka Nadziei 2017

Choinka Nadziei 2017

W dniu 14.12.2017 r. już po raz czwarty pracownicy Nadleśnictwa Chrzanów zorganizowali „Choinkę Nadziei” tym razem odwiedziliśmy Dom Dziecka w Oświęcimiu. Oprawę artystyczną, jak co roku przygotowali nauczyciele i uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie, za co serdecznie dziękujemy.

 

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej rodzinnej atmosferze, choinka, którą Nadleśnictwo przywiozło stanęła w pomieszczeniu jadalni gdzie odbyła się cała uroczystość. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem bajki Jana Brzechwy pt. „Przygody Pchły szachrajki”, uczniowie po mistrzowsku zagrali swoje role a sposób przekazu rozbawił widownię do łez. Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy wspólnie śpiewali kolędy przy akompaniamencie gitar.

 

Wydarzenie to, jak co roku wzbudziło wiele emocji zarówno u pracowników Nadleśnictwa, wychowanków i opiekunów Domu Dziecka jak i nauczycieli i uczniów Szkoły z Gorzowa.