Asset Publisher Asset Publisher

Oferta łowiecka

Ośrodek Hodowli Zwierzyny w Dulowej, w którym samodzielnie prowadzimy gospodarkę łowiecką, ma łączną powierzchnię 3340 ha, w tym obszarów leśnych 2290 ha. Na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny organizujemy polowania indywidualne dla myśliwych krajowych i zagranicznych. Myśliwi mają możliwość skorzystania z kwatery myśliwskiej zlokalizowanej w samym „sercu" Puszczy Dulowskiej.

Kontakt dla myśliwych:

Elżbieta Durak

Tel. (32) 623 23 40


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Ćwiczenia Straży Pożarnej

Ćwiczenia Straży Pożarnej

W dniu 24 kwietnia br. na terenie lasów Nadleśnictwa Chrzanów w leśnictwie Szczakowa odbyły się ćwiczenia straży pożarnej w zakresie gaszenia pożaru terenów leśnych. Zadania taktyczne zostały opracowane pod przewodnictwem Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach. Strażacy próbowali „ugasić” symulowany pożar w lesie zauważony przez postronną osobę. Bliskość  Zalewu Sosina umożliwiła szybkie działania gaśnicze strażaków. Pomocą również służyły samoloty gaśnicze, które wykonały kilka zrzutów wody na palące się tereny leśne. W ćwiczeniach brało udział 25 samochodów bojowych i operacyjnych z m.in. PSP Jaworzno.

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie działań przy gaszeniu pożarów lasu, weryfikację umiejętności poruszania się w terenie leśnym oraz budowy systemu dostarczania i buforowania wody. Służyły one także doskonaleniu współdziałania służb jednostek straży pożarnej i służby leśnej Nadleśnictwa Chrzanów.